فرار اروپا روسیه سیستم پوتین آمریکا

فرار: اروپا روسیه سیستم پوتین آمریکا آمریکایی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی همراهی مجلس و دولت شرایط متفاوتی را نسبت به دوره قبل رقم خواهد زد / عارف

رئیس فراکسیون امید گفت: شرایط خوبی جهت دولت دوم تدبیر وامید برقرار است و درکنار عملکرد خوب دولت در دوره قبل همراهی و کمک مجلس با دولت می‌تواند باعث برهم خوردن ش

همراهی مجلس و دولت شرایط متفاوتی را نسبت به دوره قبل رقم خواهد زد / عارف

عارف: همراهی مجلس و دولت شرایط متفاوتی را نسبت به دوره قبل رقم خواهد زد

عبارات مهم : سیاست

رئیس فراکسیون امید گفت: شرایط خوبی جهت دولت دوم تدبیر وامید برقرار است و درکنار عملکرد خوب دولت در دوره قبل همراهی و کمک مجلس با دولت می تواند باعث برهم خوردن شرایط متفاوتی نسبت به دولت اول دکتر روحانی شود.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران که به عنوان موافق کلیات کابینه دولت دوازدهم در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس سخن می گفت، خاطرنشان کرد: جهت اینکه دولت بتواند برنامه های خود را به خوبی اجرا کند نیازمند همکاری و تفاهم هست. البته در گزینش اعضای کابینه گزینش های بهتری نیز وجود داشت ولی این عنوان که از دولت یک صدا شنیده شود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

همراهی مجلس و دولت شرایط متفاوتی را نسبت به دوره قبل رقم خواهد زد / عارف

وی افزود: برنامه های اعلام شده است دولت و وزرا بیانگر آشنایی دقیق از پرسشها کشور هست، تعامل سازنده با دنیا مبارزه با فساد و رعایت حقوق شهروندی و سیاست های اصلاحی در بخش های متفاوت اقتصادی و محیط زیستی نشان دهنده جهت گیری خوب دولت جهت رسیدن به سیاست های بالادستی و حرکت در مسیر اجرایی شدن برنامه ششم توسعه و سند چشم انداز هست. ولی نداشتن شاخص های کمی در برنامه های ارائه شده است یک نقص است که امیدواریم در آینده در قالب احکام قانون برنامه این نقص جبران شود.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توسعه بخش شخصی و تاکید بر اقتصاد درون زا از موارد مورد تاکید دولت در برنامه خود بوده که یک ضرورت جهت کشور هست. همچنین اصلاح ساختار انرژی و اصلاح ساختار اقتصاد و نظام بانکی که شرایط دلواپس کننده ای دارد، در کنار برنامه های دولت جهت انتقال نظام ارزی دوگانه به نظام شناور ارزی می تواند امیدوار کننده باشد.

رئیس فراکسیون امید گفت: شرایط خوبی جهت دولت دوم تدبیر وامید برقرار است و درکنار عملکرد خوب دولت در دوره قبل همراهی و کمک مجلس با دولت می‌تواند باعث برهم خوردن ش

وی ادامه داد: تجربه تک نرخی شدن ارز در دولت اصلاحات تجربه خوبی بود که بعدها بنا به دلایلی ادامه پیدا نکرد ولی امید است که دولت بتواند دوباره شرایط را جهت ثبات در بازار ارز فراهم کند. همچنین جذب سرمایه گذاری خارجی که در قانون برنامه ششم به دولت وظیفه شده است نیز یکی از مهمترین اولویت های دولت است و دولت موظف است 65 میلیارد دلار در سال براساس برنامه در بخش سرمایه گذاری خارجی جذب کند.

عارف در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اولویت های دولت دوم تدبیر و امید در بخش اجتماعی گفت: مقابله با آسیب های اجتماعی با احکام خوبی که در برنامه های دولت آینده نگری شده است به نظر می رسد شرایط امیدوار کننده ای پیدا کند. همچنین اجرایی شدن منشور حقوق شهروندی که سال ها است وعده آن داده شده است نیز باید در اولویت دولت قرار گیرد و در کنار آن اجرای سند بنیادین تحول آموزش و پرورش به عنوان سندی مترقی و تقویت شرکت های مردم نهاد که در دولت قبل گام های خوبی جهت آن برداشته شد نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی افزود: واگذاری تصدی گری های اجرایی در بخش فرهنگ و بخش های غیردولتی و تقویت نظام های صنفی که باید به جدیت دنبال شود نیز می تواند از نقاط قوت برنامه های دولت و کابینه دوازدهم باشد و در بحث سیاست خارجی نیز ادامه مسیر طی شده است در سال های اخیر در کنار توسعه روابط با کشورهای اسلامی و منطقه ای از اهمیت بالایی برخوردار است.

همراهی مجلس و دولت شرایط متفاوتی را نسبت به دوره قبل رقم خواهد زد / عارف

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهت مبارزه با فساد دسترسی آزاد به اطلاعات یک ضرورت هست، گفت: اجرای قانون انتشار آزادانه اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار است و جهت مقابله با فساد هیچ راهی جز این وجود ندارد. همینطور عدم مداخله دولت در امور فردی و شخصی مردم امکان دسترسی به امکانات و تسهیلات جهت همه و ایجاد همدلی بین همه اقوام و فرهنگ های ایرانی نیز از برنامه های خوب و مهم ارائه شده است به مجلس است که می تواند از نقاط قوت دولت و کابینه دولت دوازدهم باشد.

عارف در بخش آخر صحبت های خود خاطرنشان کرد: حضور تعدادی از اشخاص برجسته و موفق دولت اول تدبیر و امید و حضور اشخاص تازه و برجسته و باسابقه در کابینه دولت دوازدهم در مجموع شرایط خوبی را رقم زده ولی عدم معرفی وزیر علوم در آستانه شروع سال تحصیلی یک ضعف جهت کابینه است که امیدواریم حل شود.

رئیس فراکسیون امید گفت: شرایط خوبی جهت دولت دوم تدبیر وامید برقرار است و درکنار عملکرد خوب دولت در دوره قبل همراهی و کمک مجلس با دولت می‌تواند باعث برهم خوردن ش

تلاش جهت از بین بردن سیستم رانتی در اقتصاد، پایدار سازی محیط زیست، محوریت منافع ملی در تصمیم گیری ها و رویکردهای توسعه ای نیز در بخش های اقتصادی از بخش های خوب برنامه های دولت است که امیدواریم همه آنها به خوبی شکل اجرایی به خود گیرد.

واژه های کلیدی: سیاست | برنامه | اعضای کابینه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs