فرار اروپا روسیه سیستم پوتین آمریکا

فرار: اروپا روسیه سیستم پوتین آمریکا آمریکایی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل به آمریکایی‌ها پیشنهاد پیوستن به ناتو و ساخت سیستم دفاعی یکسان دادیم / پوتین

پوتین در مصاحبه با کارگردان مشهور هالیوودی گفت که پیشنهاد ساخت سیستم دفاع موشکی یکسان و حتی پیوستن روسیه به ناتو را به آمریکایی‌ها داده است که قبول نکردند.&nbsp

به آمریکایی‌ها پیشنهاد پیوستن به ناتو و ساخت سیستم دفاعی یکسان دادیم / پوتین

پوتین: به آمریکایی ها پیشنهاد پیوستن به ناتو و ساخت سیستم دفاعی یکسان دادیم

عبارات مهم : اروپا

پوتین در مصاحبه با کارگردان مشهور هالیوودی گفت که پیشنهاد ساخت سیستم دفاع موشکی یکسان و حتی پیوستن روسیه به ناتو را به آمریکایی ها داده است که قبول نکردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مستند کامل تهیه شده است از سوی اولیور استون، کارگردان فیلم اسنودن با عنوان “مصاحبه پوتین” دربازه زمانی 12 تا 15 ژوئن امسال میلادی در شبکه تلویزیونی “Showtime” پخش شد.

به آمریکایی‌ها پیشنهاد پیوستن به ناتو و ساخت سیستم دفاعی یکسان دادیم / پوتین

در بخشی از این مصاحبه که تازه پخش شده، پوتین گفت: ما تلاش کردیم جورج بوش پسر، مدیر جمهوری پیشین آمریکا را متقاعد کنیم و به او نشان دهیم که سپر دفاع موشکی آمریکا در اروپا یک ترساندن جهت روسیه هست. در برهه ای از مذاکرات، شرکای آمریکایی در سطح وزارت دفاع گفتند که نگرانی های ما را متوجه نمی شوند. ما پیشنهاد همکاری یکسان بر روی سیستم دفاع موشکی با اروپا و آمریکا را دادیم ولی در پایان، شرکای ما پیشنهاد را رد کردند.

رئیس جمهوری روسیه گفت: در حال حاضر ما با سیستم های دفاع موشکی آمریکا محاصره شده است ایم که مشمول بر پایگاه های مستقر در زمین در کشورهای شرق اروپا، ناوهای ناتو در مدیترانه و دریاهای شمالی و آلاسکا می شود. این یک اشتباه استراتژیک بزرگ و قابل ملاحظه دیگر از سوی شرکای ماست چون روسیه به تمامی این کارها پاسخ مناسبی خواهد داد و این به معنای شروع فاز دیگری از مسابقه تسلیحاتی هست. پاسخ ما موثرتر خواهد بود. ما باید این بالانس استراتژیک را حفظ کنیم.

پوتین در مصاحبه با کارگردان مشهور هالیوودی گفت که پیشنهاد ساخت سیستم دفاع موشکی یکسان و حتی پیوستن روسیه به ناتو را به آمریکایی‌ها داده است که قبول نکردند.&nbsp

پوتین خاطرنشان کرد: آمریکا کشوری است که در سال 2002 به صورت یکجانبه از پیمان سامانه های ضد موشک های بالستیک به بهانه ترساندن کشور عزیزمان ایران خارج شد. ما می دانیم که این تنها یک بهانه بود. کشور عزیزمان ایران تمام برنامه های مربوط به تسلیحات اتمی خود را متوقف کرده و توافق امضا کرده هست. برنامه دفاع موشکی در اروپا همچنان ادامه دارد. علیه چه کسی این برنامه ادامه می یابد؟ مشخص است که ما به این مساله پاسخ مناسبی می دهیم.

رئیس جمهوری روسیه گفت: یکبار پیشنهاد پیوستن روسیه به ناتو را به بیل کلینتون، مدیر جمهوری پیشین آمریکا دادم. به یاد دارم که در جریان آخرین دیدارم با او در مسکو گفتم که ما باید گزینه ای را مدنظر قرار دهیم که روسیه احتمالا به ناتو بپیوندد و کلینتون گفت آیا که نه؟ و من هم گفتم ولی هیات آمریکایی بسیار دلواپس است.

واژه های کلیدی: اروپا | روسیه | سیستم | پوتین | آمریکا | آمریکایی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs