فرار اروپا روسیه سیستم پوتین آمریکا

فرار: اروپا روسیه سیستم پوتین آمریکا آمریکایی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سهم آپارتمان‌های متفاوت از معاملات خرید و فروش

تازه ترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن نشان می دهد: از مجموع ۱۲ هزار و ۳۰۷ معامله خرید و فروش ثبت شده است در بنگاه های املاک کشور، سهم واحدهای نوساز تا

سهم آپارتمان‌های متفاوت از معاملات خرید و فروش

سهم آپارتمان های متفاوت از معاملات خرید و فروش

عبارات مهم : آخرین

تازه ترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن نشان می دهد: از مجموع ۱۲ هزار و ۳۰۷ معامله خرید و فروش ثبت شده است در بنگاه های املاک کشور، سهم واحدهای نوساز تا پنج سال ساخت معادل ۵/ ۴۶ درصد بوده هست. در برابر سهم آپارتمان های ۶ تا ۱۰ ساخت معادل ۳/ ۱۵ درصد، سهم معاملات آپارتمان های ۱۱ تا ۱۵ سال ساخت معادل ۶/ ۱۲ درصد و همین طور آپارتمان های ۱۶ تا ۲۰ سال ساخت معادل ۷/ ۱۳ درصد در اسفند ماه سال گذشته بوده است.

گزارش بانک مرکزی در آخرین ماه سال گذشته حاکی از آن است که سهم معاملات آپارتمان های بیش از ۲۰ سال یا همان کلنگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته و از ۵/ ۹ درصد به ۱۲ درصد رسیده هست. مشاوران املاک در مناطق متفاوت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران عنوان می کنند زیاد کردن سهم معاملات آپارتمان های کلنگی و قدیمی ساز نشانه مهمی از شروع ساخت و سازهای تازه و تحرک سمت عرضه در بازار مسکن است.

سهم آپارتمان‌های متفاوت از معاملات خرید و فروش

به گفته کارشناسان بازار مسکن در حالی که طی سال ها سهم ساخت و ساز واحدهای مسکونی زیاد به آپارتمان های نیمه کاره در سال های گذشته مربوط می شد ولی از آخرهای سال گذشته و همین طور در ماه های ابتدایی سال گذشته تحرکات سازنده ها جهت شروع ساخت آپارتمان های تازه به چشم می خورد. این در حالی است که بررسی های بانک مرکزی نشان می دهد حجم خرید و فروش آپارتمان های نوساز تا پنج سال در آخرین ماه سال گذشته همچون ماه های پیش از آن در سال ۹۶، یک روند کاهشی نسبت به سال قبل از آن را طی کرده هست. بنا بر این گزارش، سهم آپارتمان های مذکور در مجموع معاملات اسفندماه سال گذشته در مقایسه با آخرین ماه سال ۹۵ معادل ۶/ ۴ واحد درصد کم کردن داشته است.

تازه ترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن نشان می دهد: از مجموع ۱۲ هزار و ۳۰۷ معامله خرید و فروش ثبت شده است در بنگاه های املاک کشور، سهم واحدهای نوساز تا

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: آخرین | بازار | مرکزی | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs